- Mimari

+POOL NYC Nehrin Ortasında Havuz Keyfi.

Şehrin merkezinde yüzmek New Yorkluların kuşkuyla karşıladıkları bir durum. Bu havuzun yapılacağı sorulduğunda, bir çok vatandaş olumlu olarak karşılamadı. Çünkü, tüm şehir gideri ve kanalizasyon nehre akıyor. Dört kişilik arkadaş grubu heineken ile birlikte havuz projesine başlamaya karar vermişler. Nehir suyu arıtılarak havuz suyu olarak kullanılacak. Fakat zaten New York yasaları vatandaşların banyo yapmaları konusunda için bir çok eksik var.

2010 yılında tasarımı yapılan havuz basit bir fikir olarak başladı. Nehrin tamamını temizlemeye çalışmak yerine, küçük bir bölümünü temizlemeye başlansa diye düşündürdü.

+POOL. kickstarter firması ile başlatılan ve 7 günde 140.000 doları aşan ilk sermaye projesi oldu. Fonlarla, 2011 brooklyn köprü parkında ilk filtreleme katmanını test ettiler. Testler, şehir yetkililerine inanılmaz derecede iyi olduğunu gördüler.
2013’te, 300.000 dolardan fazla yükselme ve 2014 yazında 6 ay boyunca test edilen hudson nehrinde +POOL filtrasyon sisteminin ölçeklendirilmiş versiyonuna fon sağlayan ikinci kickstarter projesi başlatıldı. Kolombia Üniversitesinden Lamont Doherty yer gözlemevi bilim insanları ve arup mühendislerine ek olarak Mimarlık şirketi olan Persak & Wurmfeld, Olollo fabrikatörleri, filtrasyon tekstili ve mackworth’teki sistem uzmanları, deniz bilim alanı uzmanları ile birlikte +POOL projesinde mümkün olduğunca kimyasal madde kullanılmadan suyu filtreyebildiklerini kanıtladılar.
7 yıl sonra bu gün, +POOL rüyasını gerçeğe dönüştürme çabaları devam ediyor.. Artık şimdi kendilerine büyük bir yatırımcı ortak bulmuşlar. heineken. Şirketin şehir projesinin bir parçası olarak +POOL bittikten sonra havuzda keyifle yüzeceklerini söyleyen 100.00 bağışta bulunacaklarını söylediler.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

POPÜLER İÇERİKLER

To Top