- Mimari

Green Mountain Getaway // Flavin Mimarlık

Flavin Mimarlık Fayston ormanlık alanında doğal taş kaplamalı modern ve şık bir ev tasarladılar.
Ana yol girişinden bakıldığı zaman ev iki bölüme ayrılmış olduğu anlaşıyor. Solda ki ana bina sağda ki ise misafirlere ayrılmış bölüm ve garaj. Eve yakınlaşıldığı zaman modern bahçe peyzaj çalışmaları ve muhteşem orman manzarası görülmektedir.
Evin içi sade ve basit olarak tasarlanmış. Beyaz duvarlarla beraber ahşap duvar kaplamaları, metal kolon ve kirişler ile şık bir tasarım yaratılmış.
Bu açıdan evin ana giriş bölümünde ki ahşap kapıya bakıyorsunuz. Ayrıca mutfağın bir bölümü olan sağda ki duvarın kara tahta duvar haline geldiğini görüyoruz.
Oturma odasında, renkli desenli koltuk takımı ve doğal taş kaplı şömine rahatlatıcı bir ortam yaratıyor. Doğal ışık odanın sayısız penceresinden içeriye sızıp aydınlatıyor.

Oturma odasının köşesinde, arka bahçenin manzarasını canlı tablo gibi büyük pencerelerden de izleyebileceğiniz bir yemek odası da bulunmaktadır.
Metalik renk dolaplar ahşap duvar kaplamalarıyla mutfakta kontrast oluşturuyor. Ekstra çalışma alanına ihtiyaç duyulduğu zaman paslanmaz çelikten olan masa bar tezgahı olarak acil yardıma koşması için tasarlanmış.

Yemek odasının yanında arka bahçeye doğrudan geçiş yapılan ikinci bir yaşam alanı var. Evin dış bölümünde bulunan bu yarı kapalı alan kış bahçesi veya serin havalarda nefes almak için kullanılıyor.
Dışarıda, şezlongların bulunduğu yerde veranda ve açık şömine bulunmaktadır. Bu açıdan çatının eğimli olduğunu görürsünüz. Bu eğim ev sahibinin kışın don vakitlerinde sarkıtlar oluşmadığına emin olması için yapılmıştır. Eğimli çatı ayrıca kışın güneş ısıtmasını en üst düzeye çıkartır ve cömert emimler yaz günleri güneşten korur.

İçeride yüksek tavana ve ormanın eşsiz manzarasına sahip bir yoga stüdyosu var.
Banyoda gömme kare küvet ve buzlu camlı duş bölümü bulunmaktadır.
Diğer banyada ise gri fayans kaplamaları duvarları süslüyor. Cam duşakabin ise pencereden gelen ışığı içeriye girmesini engelliyor.
Evin bahçesinden içeriye girdiğiniz zaman, misafirhaneye ve garaja giden bir yol var. Çatıdan çıkan atık su yukarıdan direk saksılara geliyor.
Misafir evi, ana bölümüyle aynı tasarımda yapılmıştır. Çok sayıda pencere ve ahşap bölümler vardır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

POPÜLER İÇERİKLER

To Top