- Markalaşma

CHRISTOFFEL HAZENWINKEL // Whitespace Creative

Hazendal Wine Estate, Güney Afrika’daki en eski şarap üretim çiftliklerinden biridir. Hollandaca’dan tercüme edildiğinde “Hazendal” bir zamanlar büyük bir Cape Hare kolonisine ev sahipliği yaptığı için “uygun bir isim” anlamına geliyor.

Çiftliğin bir marka olarak yeniden konumlandırılmasının yanı sıra, Whitespace Creative, Hazeldal’ın giriş seviyesi şarap yelpazesinin etiket güncelleme fikrini sundu. Çiftlik geçmişini araştıran bu marka uzantısının, Hazendal’ın kökeninin geçmişi ve gizeminden esin kaynağı olan bu konsepte odaklanması gerektiği kararlaştırıldı.. Bu arsayı şarap çiftliğine dönüştürmek isteyen Christoffel Hazenwinkel ruhunu somutlaştırmak istiyorduk.

Christoffel Hazenwinkel adı, marka stratejisini temsil etmek için otantik ve tarihsel açıdan doğru yol olarak gördük. Daha sonra Christoffel Hazenwinkel’in 1699’dan itibaren satış belgesinde bulunan orjinal imzasının kopyasından logo oluşturduk. Logo, şarap etiketi ve ambalaj markayı otantik olarak konumlandırmanın yanı sıra tarihi konsept sunuluyor.

Christoffel Hazenwinkel’in fiziksel, gerçek boyutlarda karakter tasvirini yaptık. Döneme uygun doğru kıyafetler ile tavşan özelliklerine sahip bir adam. Humanimal olarak sunduk. Bizi bu fikre gören ise Hazeldal anlamının “tavşan vadisi” olarak çevirisiydi.

Sahneden kıyafetlere kadar olan tüm prodüksiyonların tümü araştırılarak ve dikkate alınarak salt ışıkta görüntüleri çekildi ve post-prodüksiyon için çok zaman harcandı. Bunu başarmak için çok yetenekli kostüm tasarımcısı, moda fotoğrafçısı ve her açıdan gözlem yapacak styling ve editör ile dışarıdan bağlantıya geçtik. Mümkün olduğunca gerçekçi tavşan hissi yaratmak için saçlarını gerçek tavşanın tüylerinden yaptık. Tavşanın tüm gerçekçiliğini yansıtmak için The Creature Shop ekibi ile çalıştık.

Şişelerin üzerinde ki tüm etiketlerde, şarabın karakteristik özelliklerini, özelliklerini yansıtan ve kişilik unsurlarını ortaya çıkartan Christoffel Hasenwin pozu içeriyor.

Ajans:

Müşteri: Hazendal Wine Estate

Açıklama: Ambalaj Tasarımı

Kreatif Yönetmen: Sean Harrison

Tasarım: Nini Oosterhuis

Fotografçı: Mark Cameron

Kostüm Tasarım: Anna Verloren van Themaat

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

POPÜLER İÇERİKLER

To Top